Зняття монополії з реалізації етилового спирту в Україні

Зареєстроване в 2010 році на території України державне підприємство «Укрспирт» по праву вважається монополістом у сфері виробництва спирту і суміжної продукції. Починаючи з 2018, року компанія включена в британську Асоціацію «торгівлі спиртом і вином». На сьогоднішній день по країні налічується 41 цех з річним оборотом в 35 млн. Декалітрів речовини.

По суті, розглядається державне підприємство є єдиним постачальником етилового спирту та спиртовмісної продукції по всій території України. Це обумовлено банальною відсутністю альтернативних компаній з виробництва різної продукції з вмістом спирту. Варто зауважити, що деякі товари Укрспирту застосовуються в процесі виробництва ацетону, лакофарбової продукції, а також різних компонентів для літаків та іншої спецтехніки.

Відкрити ринок спирту допоможе електронний майданчик Прозорро

Відсутність можливості придбати спирт з високим рівнем якості за доступними цінами тільки ускладнює життя дрібним і середнім виробництвам лікеро-горілчаних виробів. На сьогоднішній день Уряд України активно працює над тим, щоб взяти під особливий контроль штучно створених тендерів по реалізації спиртовмісної продукції. Тому було прийнято рішення перевести такі аукціони на офіційний державний портал Прозоро. Українська універсальна біржа sale.uub.com.ua є акредитованою платформою, яка співпрацює з Prozorro. Можливість взяти участь в таких аукціонах відкриває безпосередньо перед державою широкі перспективи:

  • зниження показників монополії;
  • відкриття конкурентного ринку;
  • зниження загального числа використання нечесних схем при організації торгів.

У комплексі це дозволяє досягти відмінних результатів в плані прозорості та доступності при формуванні вартості продукції. Електронний майданчик https://sale.uub.com.ua/filter/alcohol-industry за час свого існування вже змогла показати ефективність. Щодня на них проходять аукціони не тільки по реалізації спирту, але навіть комунального, державного і приватного майна.

Що характерно, за єдиним алгоритмом здійснюється реалізація продукції Укрспирту для малих і середніх виробничих підприємств. На думку численних експертів це дозволяє перекрити нелегальні фінансові потоки і спрямувати більшу частину виручки до державного бюджету, що сприятливо впливає на економічний розвиток країни в цілому. За час роботи електронному майданчику, на ній було зареєстровано понад 10 тисяч клієнтів і проведено в загальній складності понад 250 тисяч лотів. Це вказує на те, що їй довіряють.

Як виграти лот на електронному майданчику

В майбутньому, для того щоб брати активну участь у відкритих аукціонах sale.uub.com.ua, необхідно витратити кілька хвилин вільного часу і зареєструватися. В цілому процедура не викликає складнощів і включає в себе кілька простих кроків:

  1. Перехід на стартову сторінку ресурсу.
  2. Заповнення анкети для створення особистого кабінету достовірної особистою інформацією.
  3. Підтвердження зазначеного при реєстрації e-mail.
  4. Прийняття участі в аукціонах.

На офіційному порталі електронному майданчику Українська універсальна біржа https://sale.uub.com.ua/filter/wood фахівцями був розроблений спеціальний фільтр. З його допомогою будь-який бажаючий може відшукати всі відкриті аукціони від компанії Укрспирт, щоб прийняти в них участь і виграти. Щоб регулярно отримувати повідомлення про майбутні події, рекомендується оформити підписку на розсилку системних повідомлень. В такому випадку актуальну інформацію можна отримувати по електронній пошті.