Роль ЕТМ в біржовій діяльності

Асоціація «Біржові та електронні майданчики» була створена добровільно за участю деяких приватних підприємств та націлена на досягнення однакової для усіх мети.

Одними з членів асоціації є ЕТМ – електронні торгівельні майданчики. Це спеціальні сайти, які мають сучасне програмне забезпечення та технічне обладнання, необхідне для проведення онлайн торгів.

Тут можуть продавати та купувати майно чи пропонувати свої послуги як невеликі комерційні організації, так і великі корпоративні замовники. Завдяки простоті і зручності таких торгів вони користуються великою популярністю.

Взаємодія між покупцем та продавцем оптимізована: вона є дистанційною та прозорою. Спостерігати за ходом аукціону можуть усі, у тому числі і представники контролюючих органів. Через сайти ЕТМ здійснюють державні закупівлі та продаж майна різної форми власності.

Функції електронних майданчиків:

  1. Інформаційна. ЕТМ надає вільний доступ до усієї бази даних системи Прозорро. Якщо товар буде виставлений на одному з майданчиків, він відобразиться і на інших.
  2. Маркетингова. Підприємство може безкоштовно прорекламувати себе перед потенційними споживачами.
  3. Торгівельна. Організатор торгів може продати тут свій товар, а потенційний покупець може обрати та придбати цікавий лот.
  4. Аналітична. За допомогою аналізу показників різних підприємств на ЕТМ можна зробити правильний вибір контрагента.
  5. Захисна. ЕТМ захищає своїх клієнтів від утрати особистих даних, забезпечуючи їх надійне шифрування. Також електронні торгівельні платформи забезпечують безпечний та зручний документообіг, який здійснюється на основі використання спеціальних засобів захисту інформації (ЕЦП).

Що продається на електронних майданчиках

Тут можна придбати будь-яке майно: державне, комунальне чи приватне. Також тут є розділ, де усі бажаючі можуть прийняти участь в аукціоні з продажу арештованого майна. Дізнатися деталі можна на сайті https://aeaep.com.ua/information/pravyla-prodazhu-areshtovanoho-majna-shcho-zminylosia/. В якості арештованого майна можуть виступати будь-які рухомі чи нерухомі активи боржника, що вилучені державною виконавчою службою. Їх продають на відкритих онлайн торгах. Арештованим майном може бути будь-яка нерухомість, автомобілі, земельні ділянки, меблі, техніка, обладнання, одяг, взуття, тощо. Раніше таке майно продавалося закрито і лише серед «своїх», тому реалізація здійснювалася довго та по низькій ціні. Зараз завдяки конкуренції між потенційними покупцями на таке майно утворюється справедлива ціна.